-
W miniony Piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dzisiaj po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Można wyjeżdżać od strony ul. Startowej jaki i ul. Pocztowej. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
-
We wtorek zapraszamy do dolnego kościoła o godz. 16.00 seniorów na spotkanie o świętach w Anglii.
-
Adoracja Najświętszego Sakramentu w okresie wakacji w środy, czwartki i piątki od godz. 17.00 do 18.00. W czasie adoracji można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
-
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
-
W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości i abstynencji. Spowiedź od godz. 17.00.
-
Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław i ks. Jan ; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr
-
W sobotę, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
-
W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
-
W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 do dolnego kościoła zapraszamy na spotkanie członków Żywego Różańca.
-
W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek i czwartek pół godziny po wieczornej Mszy św. oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00, w sprawach ważnych po uzgodnieniu telefonicznym.
-
Zapraszamy na pielgrzymkę i wycieczkę do GRUZJI w dniach od 08 – 04.09.2025 r. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
-
Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity, oraz śladami świętych Umbrii i Toskanii w dniach od 6-12 września Szczegóły na afiszu w gablocie.
-
W dalszym ciągu można dokonać osobistego aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wpisując się do księgi wyłożonej z tyłu kościoła.
-
Bardzo serdecznie dziękuję za umycie stacji „Drogi Światła” Paniom: Danucie, Józefie, Annie, Urszuli, Alfredzie oraz Panu Adamowi. Bóg Zapłać!
-
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w tym gazetki „Głos Królowej”.
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz wypoczywającym i udającym się na wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz