← Wszystkie ogłoszenia
14 marca 2026
Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2026
-
Serdecznie witamy Rafała Główczyńskiego SDS, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje parafialne i szkolne. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.20 i 7.00. Pół godziny przed Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę dla rodziców dzieci I Komunijnych i bierzmowanych. We wtorek po Mszy św. wieczornej nauka dla młodzieży. Rekolekcje w środę zakończy Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz parafialny. Serdecznie zapraszamy! We wtorek i środę na Mszach Świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty. Szczegółowy plan rekolekcji w gablocie parafialnej na stronie internetowej i gazetce parafialnej. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji.
-
Dzisiaj Zespół Charytatywny zaprasza na słodki kiermasz, dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wsparcie osób potrzebujących z naszej parafii.
-
W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
-
We wtorek o godz. 16.00 do „rozwojowni” zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych na spotkanie „Karty, planszówki i inne klamoty przy kawie”.
-
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
-
W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 do 18.00, w piątek od 15.00 do 17.00.
-
W czwartek, 18 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
-
W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejny z 15 czwartków ze św. Ritą.
-
W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.
-
W piątek czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.
-
W piątek wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Eucharystią o 18:00. Szczegóły wydarzenia na plakatach.
-
W przyszłą niedzielę młodzież przygotowującą się do bierzmowania będzie sprzedawać stroiki świąteczne, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazd na rekolekcje w terminie 22-24 maja w Rajczy.
-
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż .
-
Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
-
Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
-
Kancelaria parafialna w czasie rekolekcji będzie nieczynna. W najbliższym tygodniu czynna będzie w czwartek i sobotę w wyznaczonych godzinach.
-
Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl. lub w parafii Odkupiciela Człowieka –Osiedle Karpackie.
-
Zapraszamy na pielgrzymkę na Kretę szlakiem św. Pawła i Tytusa w dniach od 8-15 kwietnia 2026 r. Informacje na plakacie.
-
Składka z minionej niedzieli była składką inwestycyjną, przeznaczoną na zakup blachy na wymianę części dachu kościoła. Zebraliśmy kwotę 13 tysięcy 241zł, 61 groszy oraz 5 euro. Bóg Zapłać za złożone ofiary!
-
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głos Królowej”, „Salwatora” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia
życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz